Discovery znanje
/ Knowledge Discovery >> Discovery znanje >> auto >> Avtomobilizem >> NASCAR >> NASCAR drugo >>

Joe Weatherly

Brskanje članek Joe Weatherly Joe Weatherly

moških, ki so osvojili NASCAR Grand državnem prvenstvu, malo če sploh so bili bolj odločen kot Joe Weatherly. Panjevit Norfolk, Va. Leadfoot uspelo karkoli je poskusil, na dveh kolesih ali štiri.

indoktrinacija Weatherly je v športu hitrosti prišel v motociklizmu. Potem ko je postal eden izmed najboljših kolesarjev na športnih, zmagovalni ameriški Motorcycle pridružitvenega prvenstvo dvakrat, je pogledal na zalogi avtomobilov za svoje preživetje. " Rada ima nekaj med moje glave in tlemi, ko sem crash, " je obrazložena.

Weatherly je NASCAR Spremenjen prvak leta 1953 in preživel veliko '50s vožnji souped-up coupes v bullrings. On dabbled malo v NASCAR Veliki narodni konkurenci, medtem ko zaslužek dnevno dirke Modifieds. Njegov prvi NASCAR Grand National start je bil v Hudson Junie Donlavey lasti v '52 Southern 500. Weatherly končnega 16. v polju 66.

NASCAR Galerija slik

Od tega Ugoden začetka, Weatherly je kmalu postala ena izmed craftiest voznikov v NASCAR. Kot je postal polirani strokovno, je postal tudi najvišje uvrščeni voznik v konvertibilni delitev NASCAR je z zmago ducat dirkah in zaključna med prvih pet točk v treh zaporednih letih. Ko je delitev ragtop prepognjen Weatherly je podal s polnim delovnim časom premaknete na naslovnice NASCAR Grand Nationals.

Leta 1961, je 5'7 ", 140-kilogramskega snop energije zasvojen z lastnikom ekipa Bud Moore. Nova enota hit korak takoj po njihovem Pontiac, zmagovalno svoj prvi start v Daytoni na 100 milj kvalifikacijski dirki. Weatherly osvojil devet dirk v skrajšani 25-dirko urnik in končal neverjetno četrto mesto v končnih točk seštevku.

Leta '62, je bil Moore pripravljena zagnati celoten urnik. Again, Weatherly osvojil devet zmag in odšel z nacionalnega vozniškega prvenstvu v svojem prvem poskusu.

Ko General Motors narezan svojo dirkalno proračun leta 1963, je bil Moore prisiljena zmanjšati svoj urnik in zapustil 100-milers na kratke poti, da se osredotočijo na big-denarja superspeedway dogodkih. Brez vožnjo za kratke skladbe je kašaste Weatherly improviziran. On je preživel ure na telefonu poskuša line up vožnjo, govorimo retroaktivna označevalcev iz svojih avtomobilov, da je lahko vozite točk

Weatherly moral quot &;. Hitchhike " njegova pot v začetno postavitvijo na 18 dirkah. Je odpeljal opremo daleč pod potencialom za prvaka, vendar odnehala