/ Knowledge Discovery >> Discovery znanje >> zabava >> šport >> baseball >> osnove >>

5 baseball najbolj dramatičnih Upsets

nih in najbolje plačanih športnikov na svetu - je bil poškodovan in ne more igrati, toda ekipa je še vedno zloži v Major League All Stars. Nizozemski ekipa, medtem, pokaže le dva Major Leaguers [vir: AP].
3: 1969 World Series, New York Mets preko Baltimore Orioles

1969 Baltimore Orioles bili Velik kamion, vendar niso mogli " t vrh čudež Mets. Orioles roster hvalila najboljšo vrtenje pitching v velikih, in z sluggers kot Boog Powell in Frank Robinson, njegova dejanja niso bila nič kihanje na obeh. Ekipa izlet skozi redne sezone, osvojil 109 igre, ki je bila velika večina jih je vsaka ekipa doslej osvojili do te točke. The New York Mets, medtem, osvojil impresivnih 100 iger v sezoni '69, vendar so bile še vedno mlada franšize (za Mets so bile oblikovane v letu 1962). Večina analitikov ni pričakovati, da se bo lahko statističnih prednosti, ki jih Orioles uživa.

Ko se je začela serija, je bilo videti, tako kot oddsmakers bi izkazali prav. Baltimore vrč Mike Cuellar zatrl zasedbo Mets, pitching popolni igri zmago. Ampak potem Mets "začenši rotacija prevzel serije, ki omogoča Orioles, da bi dosegel le dve vožnji v naslednjih treh igrah. V Mets nato osvojil serijo v dramatičen način z domačo nogama BAT Don Clendenon je. [Vir: MLB.com]

Ena od največjih neopredmetena sredstva v kateri koli ekipnega športa je coaching, ker je težko, kot gledalcih vem, koliko vpliva ima lahko trener na izid igre. Toda to se ni zgodilo v igri 5 1969 World Series. V 9. polčasa, vodja Mets Gil Hodges uspelo prepričati sodnikovim, da je nizka smola prizadela testo Cleon Jones v nogo, ki jih pridobivanje žogo in prikazuje čevelj za nohte na njem. Že naslednji testo, Clendenon, zadeli dve run home run, zmagovalno igro in niz za Mets [vir: SI.com].
2: 1988 World Series, Los Angeles Dodgers več Oakland A-jeve

Morda še bolj kot katera koli druga končnice serijo v moderni dobi, ki je leta 1988 World Series spomnil z eno ikonične podobe: MVP Kirk Gibson hitting zmagovalni home run in šepajo okoli baz. Morrison se je poškodoval obe nogi v National League Championship Series proti Mets, in je ni bilo pričakovati, da igrajo v seriji. Toda v dnu 9. polčasa, je povedal upravitelj Tommy Lasorda, ki je bil na voljo za ščepec udaril, in nekaj minut kasneje je poslal 3-2 drsnik iz Oakland A-jeve tesnejše Dennis Eckersley preko desnega polja steni [vir: Weinburg] .

Gibson je walk-off home run nastavite ton za eno izmed najbolj neverjetnih prevrnjen v