/ Knowledge Discovery >> Discovery znanje >> auto >> Avtomobilizem >> NASCAR >> NASCAR drugo >>

Jeff Gordon

Jeff Gordon
Jeff Gordon

Do takrat, Jeffrey Michael Gordon je bil star 10 let, je že osvojil dva državna prvenstva. Ob dirkal četrtletje pritlikavci od petega leta starosti, Gordon je privedla do par naslovov v letih 1979 in '81, premagal konkurenco stara kot 17. Preden je bil dovolj star, da vozi po javnih cestah, Gordon dosegli štiri prvenstva v gokarti in je zmagal dirke v All Star Circuit of Champions Sprint Car serije

". Ko sem bil star pet let, " odraža Gordon, ki je bil rojen v Vallejo, Kalifornija, ". je bilo le nekaj, kar je moj oče naredil, da me od moje mame tako in dajte mi nekaj storiti na tem področju v bližini naše hiše. Za večino mojega življenja, dirke je bilo tisto, kar smo naredili za zabavo ob vikendih ".

NASCAR Galerija slik

je bil vzpon na Racing velikih lig načrtuje očim John Bickford. Ko je bil Gordon 15, Bickford preselil družino na Indianapolis predmestju Pittsboro, da bi mladi voznik dobili več izkušenj v open-kolesni dirke. Gordon je takojšen vpliv na Sprint Cars s Bickford zgrajene.

Pri 16, je postal najmlajši prejemnik dovoljenje, Združene države Amerike Auto Club konkurenta. Leta 1989, Gordon zmagal dirke v treh divizijah open-kolesni USAC, maturirala s povprečjem B, in postal voznik dirkalnih avtomobilov s polnim delovnim časom.

Leta 1990, v starosti 19, Gordon osvojil devet 21 se začne v razgibanem delitev USAC je pritlikavec, in postal njegov najmlajši prvak. On dabbled tudi v World of Outlaws Sprint Car konkurence, naroda vodilna organizacija za proste zavrtel šprintih. Z '91, je Gordon osvojil USAC je Silver Crown naslov osvojila pomembne dogodke na Phoenix in Indianapolisu 'one-milj kolovoz.

Po zaključku tečaja na Buck Baker Avtošola za zaloge avtomobilov, Gordon iztovorjenih vožnja s Billa Davisovem NASCAR Busch Series ekipe. " Moja usmeritev za prihodnost je NASCAR dirke, " Gordon je dejal takrat. " Jaz sem v zalogi avtomobilih za bivanje. Za mene, NASCAR dirke ima največjo obljubo in potencial ".

Gordon večina njegovega priložnost je. Je osvojil tri superspeedway dogodke NASCAR Busch Series leta 1992, ujeli 11 polov, in končal na četrtem mestu končnih točk seštevku. Talent Gordonom za visoke hitrosti superspeedway dirke ujela oko NASCAR Winston Cup lastnik moštva Rick Hendrick, ki ga je hitro, podpisanega v večletne pogodbe.