/ Knowledge Discovery >> Discovery znanje >> auto >> Avtomobilizem >> NASCAR >> NASCAR drugo >>

Med drugim je Yarbrough

LeeRoy Yarbrough - Leeroy Yarbrough -

Lonnie Leeroy Yarbrough Odraščal na grobi strani Jacksonville, Florida, In razvil afiniteto za hitrost v zgodnji mladosti.. Ko je bila stara 12 let, Yarbrough skupaj svoj prvi avto, 1934 Ford coupe z motorjem Chrysler.

On Agave lokalne Policaji paše, ko je bil najstnik. Ko je bil 19, Yarbrough našel svojo pot na lokalni kolovoz ventiliranja svojo Strast za hitrost. Neverjetno, Yarbrough osvojil zelo prvi dirki je kdajkoli tekel na Jacksonville Speedway spomladi leta 1957.

Yarbrough začel svojo dirkaško kariero v diviziji Lower tier športnik. Po uspešnem 11 Races, Yarbrough prestavljena do močnejšega Modifieds in osvojil 83 funkcij v triletnem obdobju

". Želel sem biti voznik dirkalnih avtomobilov, odkar sem bila stara 12 let, " Yarbrough dejal v intervjuju leta 1969. &Quot; Če menite, da dovolj o tem, kaj bi morala hočeš biti najboljši. Želel sem, da je najboljša dirka voznik avto na svetu. &Quot; Nenadzorovano Nemirno vedenje najčistejša ključna za njegov vzpon po lestvi stock avto dirke je.

Oscar Galerija slik

A spretno voznik, Yarbrough najčistejši takojšen uspeh. Osvojil je dva kratka-skladbo dirk v 1964 Nascar Grand National sezoni, prvo leto je tekmoval v več kot 14 dirkah. Dve leti kasneje, Yarbrough dosegel svojo prvo superspeedway zmago v Charlotte. Vožnja z unsponsored in rahlo šteje Dodge Charger lasti Jon Thorne, Yarbrough prevladujejo na dirki, kar za 450 od 500 milj na oktober 16 Nacionalna 500.

Tovarniško podprta vožnja sledila, in Yarbrough ustrezno odzvala. Kljub nešteto napora, da določene brata Junior Johnson Ford ekipo na začetku sezone 1968, Med drugim je poskočila in zmagal v Atlanti in Trenton. Ob okusili uspeh pa je bil pod napetostjo za spopadanje z izzivom '69 Nascar Grand National sezone.

Yarbrough imela posluh za Dramatic. Leta 1969 Daytona 500, Yarbrough znašel zamujala Charlie Glotzbach v 11 sekundah z 10 krogov do konca. Je zmanjšala svojo pot skozi počasnejšega prometa in potegnil v na voditelja. V zadnjem krogu, Yarbrough zapostavljati na strani nizke, da bi odločilno točno, ampak prepognjeni avto je potrdila na njegovi poti. V impresivno prikazom poguma in znanja, Yarbrough vrgli na strani nizke v zameno tri počistiti prehiteni avto, linearno striženjem na delovnem mestu. Vzel je vodstvo od Glotzbach in planil pod karirasti zastavo dolžino avtomobila spredaj.