/ Knowledge Discovery >> Discovery znanje >> auto >> Avtomobilizem >> NASCAR >> NASCAR drugo >>

Rex White

Rex Bela
Brskanje članek Rex Bela Rex Belo

pomanjševalnica Rex Bela, najmanjši človek (5 feet, 4 centimetrov visok in 135 funtov), ​​da kdaj nositi prvenstvo krono NASCAR, je izgledal bolj kot komik George Gobel kot voznik dirkalnega avtomobila.

On ni bil videti kot človek, ki bi lahko Rvati hiter avtomobil okrog visokimi nagne skladbe NASCAR, niti naj bi mu bilo eno. Kot otrok je bila Bela prizadela z otroško paralizo, vendar malček z velikim srcem ni pustil enkratni ohromili bolezen ga upočasni.

Ko je bil star 25 let, je odšel dirke za prvo čas v diviziji Sportsman na Zahodnem Lanham Speedway v Marylandu. Bil je na stranski tir, ki težav z motorjem v svojem začetnem izlet, ampak od takrat naprej, je bil sila treba računati z. Šel je na zmago športnika prvenstvu na 1/5 milj visoko nagne ovalu v svoji novinec leta.

Na videz naravna na kratkih progah, Bela služil dveletno pripravništvo je na majhnih ovale bližini njegov dom v Silver Spring, Maryland. Leta 1956 je prišel na jug, ustanovila bazo v Spartanburg, SC, in začel svojo osebno prizadevanje za zmago NASCAR Grand National naslov.

Rex Allen Bela začela 24 dirk v '56 in končal v top 10 na 14 priložnostih - zelo impresivna statistika za novinca v ligah na zalogi dirkalnih avtomobilov. Končal je tudi drugo mesto v končni razvrstitvi NASCAR Short Track, za potomce iz NASCAR Grand Nationals.

Leta 1959, bela zamudil na prvenstvu Short Track, ki ga samo dveh točk na kalifornijski Marvin Porter. To je bil najbližje prvenstvo bitka v NASCAR pozno-model zgodovine.

V zimi leta 1959, Bela, ki je vodil svojo operacijo, najel Louis Clements, da je njegov glavni mehanik in posadko šef. " On je najboljši v svojem poslu, " Bela je dejal takrat. " čutil sem, da je potrebno človeka kot je on osvojiti prvenstvo ".

Bela ponudila Clements nenavadno kupčijo za ohranitev njegove motorje brenčanje na dolgi rok sezone. Po stroškov, Bela razdeliti vse dobičke 50/50 z Clements. Bela lasti avto in ga odpeljal, ampak plača Clements znesek, enak svojo plačo, da bo to tekmovanje v teku z voditelji in v tip-top stanju.

Leta 1960, bela osvojil šest NASCAR Grand državnih dirkah in je trdil, prvenstvo. Njegovi plače, potem ko je bil sklad točk plačana, je prišel k takrat rekord $ 57,524.85.

Med 1961 in 1962 časi so bili banner let za White, ki je osvojil 15-krat in osvojil drugo in peto, oziroma, v poudarja seštevku. V s