Discovery znanje
/ Knowledge Discovery >> Discovery znanje >> pustolovščina >> aktivnosti na prostem >> tek >>

Kako LA maraton Works

How LA Marathon deluje
Kevin P. Allen
Brskanje članek Kako LA Marathon Works Image Gallery: Mesto skylines Galerija slik: Mesto skylines to ni največji maraton v Združenih državah, vendar pa je že raste . Oglejte si več slik mestnih skylines.
John Foxx /Stockbyte /Thinkstock
Kako LA Marathon dela

Los Angeles je druga najbolj naseljena mesta v Združenih državah Amerike, vendar je njegova maraton ni med Svetovni Marathon Majors, sklop petih dirk (Boston, London, Berlin, Chicago in New York), ki privabljajo na vrhunskih mednarodnih talentov [vir: World Marathon Majors]. V letu 2009 se je uvrstil kot sedmi največji maraton v ZDA z nekaj več kot 14.000 teptanje [vir: Tek ZDA]. Njen tečaj in dirka za upravljanje je spremenila večkrat, saj je bila dirka prvi vožnji leta 1986, organizatorji pa so si prizadevale, da bi našli idealno pot, da bi proizvodnjo maraton krat dovolj hitro, da bi dirka premiero dogodka [vir: Hodges].

je bil Los Angeles Marathon (LA Marathon) je bila ustanovljena na petah Los Angeles poletnih olimpijskih iger leta 1984. Mesta, kot so Chicago in New York že na maratonih, ki so vedno bolj priljubljena. Los Angeles uradniki skušala izkoristiti zagon iz finančno uspešnih olimpijskih igrah in ustvariti trajno dogodek. Toda medtem ko je 1986 LA Marathon postavil rekord za največji otvoritveno maratonu v Združenih državah Amerike (10, 787, registriran za dirko), so bile težave na obzorju [vir: LA Marathon]. Organizatorji dirke boril za let, da ustvarite popolno dirko pot, ki je bila tako scensko in hitro. Ti so celo naredili oglaševanem spodrsljaju pri izbiranju datum dirke, ki bi bila sprejemljiva za tekače, kot tudi lokalne cerkve, ki so vplivale prometnih in uličnih zapiranja na dan dirke v nedeljo. [Vir: Los Angeles Times]

Toda do leta 2008, LA maraton začel udaril svoj korak. Frank McCourt, lastnik Los Angeles Dodgers, prevzel dogodek in organizatorji razkrila novo seveda dizajn približno leto dni kasneje. Kombinacija privlačni poti in povečala tržna prizadevanja izkazala kot uspešna. 25. obletnica obrok LA maraton leta 2009 privabil rekordnih 26,054 registracijskim zavezancem, in 22.361 tistih tekačev končal dogodek. Wesley Korir dobil tesen dirko s kolegi kenijski Richard Limo v impresivno 2:09:19 medtem Edna Kiplagat, tudi Kenija, je krono žensko [vir: LA maraton, PSFK, Active].

Lahko Kako ste sodelovali v tej rastoči dirki? Jog na naslednjo stran in vas bomo zapolniti.