Discovery znanje
/ Knowledge Discovery >> Discovery znanje >> pustolovščina >> aktivnosti na prostem >> tek >>

Kako Meaghans 5k Works

e odprta obe tekačev in pohodnikov. Pritegne resne tekače, rekreativne tekače in tiste, ki hočejo, da zajemajo razdaljo.
Image courtesy Dale J. Bizub /Courtesy Meaghan je 5K
Meaghan je 5K Rezultati

Ko Gail Wagner dobil idejo za Meaghan je 5K, je bila opozoril, da je bilo že preveč dobrodelnih naprej proti golu in da bi ona na koncu izgubili denar. Odšla je naprej anyway. Prvo leto, za 800 tekačev in pohodnikov, ki so pokazali največ pomagal dvigniti skoraj $ 60,000 [vir: Wagner].

Naslednje leto se je zgodaj dirka april mučile strašne vremena z močnimi vetrovi in ​​vozniško žled. Still, 1.240 skupni udeležilo in dogodek zbrali več kot 60.000 $ za vzrok. Scott Bagley, 45, iz Pittsford, NY, je zmagal divizije moške s časom 18:53. Sarah Nazarian-Elliot, 37, od FAIRPORT NY, je bil zmagovalec ženski končal na 19:12 [vir: Meaghan je Hope]

Leta 2010, organizatorji utemeljil dirko do junija, da bi preprečili ponovitev grenko vreme. Datum dal dogodek v konkurenci z veliko več družinskih in športnih aktivnosti. Število udeležencev je padla na 661. Od tistih, 350 so bili tekači, pohodniki počitka. Tudi z nižjo volilno udeležbo, dirka postavljeno približno 35.000 000 $ [vir: Wagner].

Wagnerjevo 29-year-old son, Garrett, osvojila moška leta 2010 dirko v 16:10. Divizije žensk šla Vanessa Taylor, 23, od Spencerport, NY, ki je potekal 21:53 [vir: Meaghan upanje]. Časi za Meaghan je 5K so elektronsko izračunajo PCR Timing, ki omogočajo organizatorji dati točne čase za vse tekače.

Prijavnina za dirko je 20 $ vnaprej, $ 25 na dan dirke in $ 15 za študente. Pristojbina vključuje majice za prvih 500 udeležencev. Večina denarja postavljeno prihaja od vlagateljev, ki jih najame udeležencev, kot tudi iz korporativnih sponzorjev. Šestindvajset člani Latone za razširjene družine je sodeloval na dirki leta 2010, vključno z možem, Mike, in dvema otrokoma, Mia, 10, in Michael, 8. [vir: Barry].

V svojem časopisu eseju , Latone zapisal, " Moje celo življenje je pred mano. " Njen oče Bill Barry je pomagal organizirati in objaviti dirko. On vidi dogodek kot poklon določanju svoje hčerke in Giving upanja. Organizacija, ki je zrasla okoli dirke, ki se imenuje Meaghan je Hope, nadaljuje z izpopolnjevanjem svojih fundraising prizadevanja in pokrovitelja druge dogodke, vse zavoljo pomagati prihodnje žrtve pljučnega raka.